czwartek, 20 października 2011

Co warto wiedziec o sznaucerach miniaturowych

Pieski tej rasy są baaardzo inteligentne czasem aż za bardzo. Przez większość czasu czuwają i  jak tylko usłyszą dzwonią, bądź że ktoś wchodzi na podwórko to są wyśmienitym dzwonkiem alarmowym. Na początku mieszkałam w bloku i jak tylko ktoś szedł klatką to od razu było wielkie ujadanie, ale jak przeprowadziliśmy się to się trochę uspokoił. 
Na pewno nie znajdziecie lepszego towarzysza zabaw dla dzieci. moja 1,5 roczna chrześniaczka może robic z nim dosłowni wszystko, a on nawet nie warknie. Ciąga go za brodę, pokazuje gdzie piesek ma oczko itp. a on wzamian ją oblizuje od ucha do ucha. Te pieski bardzo mocno kochają i chyba nie ma nic gorszego dla nich niż oddanie dla innego właściciela. Siostra tak dostala swoją sznaucerkę średnią i suka baaaardzo tęskniła na początku ale potem pokochała ją cały sercem i się nie rozstaje z nią.
Na pewno mają ogromny temperament. Czasem nawet potrafi się kłócić. Są bardzo mądre i szybko się uczą. mój sznaucerek umie już sporo sztuczek  ( podaj łapę, leżeć, siad, daje obie łapy, zostań, służyć, przybija piątkę). Komendy zostań w sumie sam się nauczył. Odchodząc z rana do pracy mówiłam do niego : "Bruno ty zostajesz bądź grzeczny" i tak jakoś któregoś dnia zauważyłam że jak mówię do niego Bruno zostań to on się odsuwa od drzwi i  siada w pewnej odległości od drzwi. Także niechcący go nauczyłam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz